• Home
  • /Fialová svatba

Fialová svatba

Barvy můžou silně ovlivnit naše pocity a vnímání.
Barevnost svatby můžeme volit v závislosti na pocitech, které by měla  vyvolat. Barvy nám symbolizují určité pojmy, které jsou všeobecně zažité a většinu barevných nálad vnímáme jako lidi přibližně stejně.

Podle sytosti barvy a světlosti dosáhneme také různých nálad, tmavší odstíny jsou vždy vážnější a dramatičtější a hodí se pro starší nevěsty, světlejší pastelové odstíny vyjadřují něhu a romantiku a proto jsou vhodné pro mladší nevěsty.

Navíc můžeme volit barvy ve studené, nebo teplé škále, tím dosáhneme dokonalého souznění celé svatby.

Fialové květiny:

O barvě:

BARVA: fialová barva působí dojmem vážnosti, důstojnosti až exkluzivnosti. Nejsvětlejší odstíny (levandulová, šeříková), vhodné pro mladší nevěsty, jsou naopak jemné a něžné, vyvolávají svěží a vzdušný pocit.

Tmavší odstíny jsou naopak elegantní a důstojné. Vhodné jsou pro starší nevěsty.

ROČNÍ OBDOBÍ: světlé odstíny se skvěle hodí do jarních a letních svateb, tmavší jsou skvělou volbou do svateb zimních, zejména pak je to ideální barva pro svatby v prosinci, kde má spojitost a adventem.

BARVOVÁ TYPOLOGIE NEVĚSTY: tato barva bude nejvíce slušet dívkám zimního typu, které mají studený tón pleti, vlasy černé, tmavé, s se studeným odstínem, oči modré, nebo tmavé.

Světlé fialové barvy pak budou slušet  všem nevěstám letního typu, které mají světlý tón pleti, vlasy plavé, blond s melírem, oči modré, šedé.

fotogalerie