• Home
  • /Modrá a tyrkysová svatba

Modrá a tyrkysová svatba

Barvy můžou silně ovlivnit naše pocity a vnímání.
Barevnost svatby můžeme volit v závislosti na pocitech, které by měla  vyvolat. Barvy nám symbolizují určité pojmy, které jsou všeobecně zažité a většinu barevných nálad vnímáme jako lidi přibližně stejně.

Podle sytosti barvy a světlosti dosáhneme také různých nálad, tmavší odstíny jsou vždy vážnější a dramatičtější a hodí se pro starší nevěsty, světlejší pastelové odstíny vyjadřují něhu a romantiku a proto jsou vhodné pro mladší nevěsty.

Navíc můžeme volit barvy ve studené, nebo teplé škále, tím dosáhneme dokonalého souznění celé svatby.

Modré květiny:

O barvě:

BARVA: modrá vzbuzuje klid a vytváří pocit prostoru a výšky. Je barvou důvěry. Používáme ji na vyjádření chladu, nebo ve spojitosti s vodou. Světle modré a tyrkysové odstíny, jemné a něžné, vyvolávají svěží a vzdušný pocit. Jsou vhodné pro mladší nevěsty.

Tmavší odstíny jsou naopak elegantní a důstojné. Vhodné jsou pro starší nevěsty.

ROČNÍ OBDOBÍ: světlé odstíny se skvěle hodí do jarních a letních svateb, tmavší jsou skvělou volbou do svateb zimních.

BARVOVÁ TYPOLOGIE NEVĚSTY: tato barva bude nejvíce slušet dívkám zimního typu, které mají studený tón pleti, vlasy černé, tmavé, s se studeným odstínem, oči modré, nebo tmavé.

Světlé modré barvy pak budou slušet  všem nevěstám letního typu, které mají světlý tón pleti, vlasy plavé, blond s melírem, oči modré, šedé.

fotogalerie