• Home
  • /Žlutá, oranžová a barevná svatba

Žlutá, oranžová a barevná svatba

Barvy můžou silně ovlivnit naše pocity a vnímání.
Barevnost svatby můžeme volit v závislosti na pocitech, které by měla  vyvolat. Barvy nám symbolizují určité pojmy, které jsou všeobecně zažité a většinu barevných nálad vnímáme jako lidi přibližně stejně.

Podle sytosti barvy a světlosti dosáhneme také různých nálad, tmavší odstíny jsou vždy vážnější a dramatičtější a hodí se pro starší nevěsty, světlejší pastelové odstíny vyjadřují něhu a romantiku a proto jsou vhodné pro mladší nevěsty.

Navíc můžeme volit barvy ve studené, nebo teplé škále, tím dosáhneme dokonalého souznění celé svatby.

Žluté a oranžové květiny:

O barvě:

BARVA: žlutá působí dojmem čistoty a svěžesti a vytváří pocit štěstí a bezpečí, připomíná jako a léto. Směrem k oranžové je teplá, směrem k zelené svítivá.

ROČNÍ OBDOBÍ: žlutá a oranžová je barvou jara a léta. Hodí se i do podzimních svateb, ale zde používáme spíše tmavší tóny, hnědožlutou, okrovou a hlavně oranžovou.

Světlé a zářivé odstíny se hodí pro mladší nevěsty, tlumené a tmavší tóny můžou mít i nevěsty starší.

Barevné kytice se hodí spíše pro letní svatby a mladší nevěsty.

BARVOVÁ TYPOLOGIE NEVĚSTY: tato barva bude nejvíce slušet dívkám podzimního typu, které mají teplý tón pleti, vlasy barvy měděné, rusé, hnědé a hnědé, zelené oči.

Světlé a zářivé odstíny těchto barev pak můžou mít všechny jarní typy, pleť s teplým tónem,vlasy kaštanové, medové a oči zelené.

fotogalerie