• Home
 • /Kompletní nabídka

Kompletní nabídka

Svatební floristika je vysoce kreativní a originální činnost, proto Vám vytvoříme Vaše svatební květiny přímo „na míru“. Převedeme Vaše představy do reálné podoby s ohledem na místo svatby, oblíbenosti barev, barevné typolgie nevěsty a také s ohledem na Vaše finance.

Můžeme Vám vytvořit kompletní květinový servis, nebo také částečný, s možností vlastního zapojení. 

V přehledném šanonu najdete všechny informace, nabídku i možnosti jednotlivých výzdob.

Slouží Vám pro inspiraci, konkrétní podobu Vašich svatebních květin vytvoříme společně, v rámci KONZULTACE, kdy upřesníme Vaše požadavky a NAVRHNEME kompletní květinový servis, včetně cenové KALKULACE. 

Vaše květiny Vám DODÁME dle domluvy na Vámi určené místo. Všechny květiny budou OZNAČENÉ popiskem a  ošetřené přípravky pro prodloužení čerstvosti.

Podrobný popis

Zde najdete všechny informace, nabídku, fotogalerii i možnosti jednotlivých výzdob a odkaz na nezávaznou poptávku.

Svatební kytice si můžete vybrat různých tvarů, velikostí i typů. Kytice můžou být volně vázané, vypichované do speciálního držáku i vytvořené zvláštními novými technikami. Trvanlivost kytice se odvíjí od volby materiálu i technik zpracování.

Svatební kytici navrhujeme přímo „na míru“ každé nevěsty. Vždy pro Vás vytvoříme jedinečnou a originální kytici, dle velikosti, postavy nevěsty, výšce vůči ženichovi, tématu svatby atd.

Barevnost a styl kytice je závislá na mnoha faktorech: barva šatů nevěsty, barvová typologie nevěsty, roční období, svatební místo, téma svatby. Proto je vhodné, aby jste na konzultaci měli již představu o svatebních šatech, místě obřadu a svatební hostiny, barvě oblečení ženicha a ostatní podrobnosti.

V rámci konzultace vše sladíme a připravíme návrh ideální svatební kytice pro Váš svatební den.

Pokud je svatební kytice větší a těžší, nebo vypichovaná do držáku, nedoporučujeme takovou kyticí házet. Také použití drátků by mohlo mít nepříjemný dopad, proto navrhujeme vždy vázat kytici, určenou pouze na házení. Jedná se o menší kytici, která je prostá drátů, trnů, není zdobená žádným dekoračním materiálem, který by mohl při házení upadnout…

K takovéto kytici doporučujeme dlouhou stuhu, která umocní při focení efekt pohybu.

Kytice na házení může být ze stejných květin jako kytice svatební, nebo volíme levnější květiny, ale ve stejné barevné kombinaci. Další vhodnou barvou je barva květin bílá.

Nabízíme Vám korsáže pro ženicha, svědky, svatební tatínky i maminky, družičky i družby a ostatní svatební hosty.

Korsáže ošetřujeme technikami, aby se prodloužila jejich životnost a vydrželi co nejdéle čerstvé. Všechny ošetříme speciálním přípravkem proti odpařování vody.

Uchycení na oblek nebo šaty může být pomocí speciálního špendlíku,  magnetu, obyčejných špendlíků… Doporučujeme však pro lepší upevnění zejména korsáž ženicha přistehovat na oblek po celé délce nití.

Korsáž pro ženicha navrhujeme tak,aby co nejvíce korespondovala se svatební kyticí nevěsty, proto je také nejbohatší a největší. Ostatní korsáže jsou podle druhu menší a cenově levnější.

Cena korsáže pro hosty se pohybuje od 40,- Kč pro ženicha je zpravidla kolem 250 Kč, dle druhu květů a velikosti.

Kytice pro svatební matky, babičky vždy korespondují se svatební kyticí nevěsty jak barevně, tak stylem a zpracováním.

Kytice jsou podstatně menší, jejich finální podobu domluvíme v rámci konzultace.

Pro maminky Vám můžeme vyrobit i přízdobu svatebního psaníčka, korsáž, květiny do vlasů atd.

Být družičkou je důležité postavení v rámci organizace svatby. Úkolem družiček je pomáhat nevěstě nejen před svatbou, ale být ji po ruce i ve svatební den: podržet kytici, pomáhat při focení, poupravit dle potřeby make-up a mnoho drobností…

Proto za vhodné pro družičky považuji květinové náramky, čelenky, nebo přízdoby do vlasů, které se budou krásně vyjímat i na svatebních fotografiích.

Kytice pro družičky jsou také jednou z možností, vždy by měli tvarem, stylem, barevností a tématem ladit ke svatební kytici nevěsty. Další možností jsou květinové šperky do vlasů, na krk, věnečky pro malé družičky, svatební košíčky na lupínky…

Barvy můžou být kontrastní, v kontrastu s barvami svatební kytice, nebo stejné.

Náramky, čelenky a květiny do vlasů jsou vhodnou dekorací družiček, svatebních maminek i nevěsty.

Květiny do vlasů se pro nevěstu připravují po domluvě s kadeřnicí, která určí, jak budou ve vlasech přichycené. Můžou to být od svazku drobného nevěstina závoje až po více květin ve svazečkách.

Náramky upevňujeme zpravidla na širší stuhu, kterou si nositelka může uvázat  mašlí dle své velikosti na zápěstí. Ošetřené jsou vždy speciálním přípravkem proti odpařování vody z povrchu květin, pro udržení delší čerstvost květin.

Můžeme je připravit také z květin umělých, takový náramek je potom hezkým upomínkovým předmětem pro nositelku.

Čelenky jsou nákladnější, ale moderní dekorací do vlasů, tvoří se z většího množství drobných květin. Jednodušší alternativou je květinová přízdoba na stuze, která se uvazuje do vlasů a je stejná, jako výzdoba náramku.

Věnečky do vlasů se tvoří upevněním na kosterní drát, obsahují ale poměrně velké množství květin a jsou technicky i finančně náročnější.

Pokud se svatební obřad odehrává v kostele, zdobí se zejména obětní stůl (před oltářem) a kraje svatebních lavic. Vedle stolu můžou být umístěné dvě větší květinové dekorace na stojanech. Vhodné je také vyzdobit obě strany oltáře kyticemi.

Výzdoba obřadního místa na úřadě je obdobná, zde se nezdobí lavice.

Pokud je výzdoba venku, je možné vyzdobit různé slavobrány, oblouky, altánky… Cena u těchto výzdob je individuální, počítat se musí s množstvím květin.

U židlí záleží, zda se jedná o židle u slavnostní tabule, nebo třeba venku, při samotném obřadu.

Podle toho také volíme materiály.  Židle v prostorech u stolování zdobíme spíše stuhami, mašlemi, menším květem, nebo snítkou zeleně. Důležité je, aby tyto ozdoby nevadili  při usedání, neušpinili hosta, proto zde nevolíme upevnění váz, nebo lahví na květiny.

Zdobení židlí při obřadu venku je více  rozmanité, můžeme zdobit dekorační stuhou,mašlemi, ale také menší kytičkou květin, přivázáním nádob na krajní židle, kam umístíme květiny, nebo i menší kytice.

Vždy je zapotřebí brát ohled na pohodlí svatební hostů, proto volíme dekorace šité přímo „na míru“ svatebnímu obřadu.

Oblouky, slavobrány a jiné dekorace se zpravidla umístují do venkovních prostor a zde probíhá samotný obřad, proto je velice důležité dbát na bezpečnost, počítat i s nepříznivým počasím a větrem.

Dle toho je zapotřebí zvolit vhodné květinové dekorace. Může se jednat o menší  vhodně upevněné kytice, až po veliké vypichované květinové aranžmá.

Slavobránu Vám dozdobíme dle Vašeho přání i cenové představy. Můžete si ji vyrobit svépomocně, nebo zapůjčit.

Výzdoba svatební hostiny  a stolů může být od jednoho květu ve váze až po nákladné květinové dekorace. Záleží na požadavcích.

Při výzdobě stolů vždy upřednostňujeme pohodlí stolování před množstvím květin a dekorací.

Šířka volného prostoru pro vlastní stolování jednotlivce má být 60 až 80 cm, hloubky 50 cm. Výška květinové výzdoby pro sedící má mít rozměry 20 až 25 cm nad stolem.

Při použití úzkých a vysokých nádob nad hladinou výšky očí sedících osob  můžeme vypracovat vysokou variantu květinových aranžmá cca od 50 cm výše.

Můžeme Vám nabídnou:

 • zdobení jednoho květu, kytice
 • vypichovaná aranžmá v nádobách
 • posypy stolů
 • vrstvení rostlinného materiálu po stole
 • věnečky, girlandy
 • propojené nádoby s vinutými horizontálními prvky
 • zdobení svíček, svícnů
 • zdobení příborů, talířů, ubrusů
 • zdobení skleniček a nádobí
 • floristické jmenovky

Vzhledem k rozmanitosti  druhů výzdoby je cenová kalkulace určená přímo dle požadavků.

Svatební dort se může také nazdobit živými květinami, zde je důležitá domluva s cukrářkou, která by měla stonky květin vhodně zabalit tak, aby se nedotýkaly dortu.

Květiny na dort od nás nejsou ošetřené žádným přípravkem, doporučujeme pouze květiny, které při mylné konzumaci nemohou ublížit.

Pokud chcete mít dort ozdobený květinami, ale nechcete je mít zapíchnuté přímo v dortu, vhodnou alternativou je výzdoba stolu, na kterém je kolem dortu položen třeba věnec z květin, nebo jednotlivé květiny v nízkých nádobách … Horní patro dortu pak může mít malé vypichované aranžmá půl kulatého tvaru, které se umístí na sterilní talířek.

Stoly pro raut, nebo sladký bar můžou být také vyzdobené květinami.

Zde je na fantazii i rozpočtu, v jaké míře a jak se květiny použijí. Ideální jsou menší vypichované aranžmá, které nevadí při samotném pohybu hostů u stolu.

Hezkou výzdobu můžeme vytvořit také použitím květin ve formě srdce, iniciálů ženicha a nevěsty, které se upevní na zeď nad stoly.

Foto koutek je momentálně velice moderní součást svatby a proto si zaslouží pozornost. Může být velice kreativní, k jeho výzdobě se můžou použít různé rámy na obrazy, zrcadla, slavobrány a další. Všechny tyto prvky Vám můžeme dozdobit květinami, stuhami a textílií..

Vždy záleží na stylu svatby a cenovém rozpočtu.

Svatební auto nevěsty se zdobí vždy nejvíc, ženich má menší dekoraci a ostatní auta si zpravidla zdobí družičky pouze stuhou, nebo jinou přízdobou. Cena výzdob se odvíjí od počtu květin, náročnosti tvorby a technik, požadovaného uchycení atd.

Záleží také jak dlouhou trasu musí automobil ujet, podle toho také musí být vytvořená výzdoba.

Dekorace také můžeme vyrobit různých tvarů a druhů : svatební cylindr, prstýnky, srdce, trojúhelník, koule, půl koule, ovál, spirály, tvar iniciálů ….

Jakékoliv jiné svatební dekorace Vám rádi připravíme dle Vašich představ. Můžou to být dekorace na snubní prstýnky, květinové dárečky pro hosty, věnečky a cokoliv si budete přát.

Svatby podle barev

Každá barva má svou symboliku, vyvolává pocity a emoce a proto je volba barvy tím nejdůležitějším při návrhu svatebních květin.

Barva by měla ladit s barvovou typologií nevěsty, jejím věkem, oblečením ženicha, místem svatebního obřadu a prostředím svatební hostiny.

Je pěkné, pokud barva koresponduje i s ročním obdobím, ve kterém se svatba odehrává.

Vhodné propojení barevnosti celé svatby je náročné, ale pokud se povede, tak nejvíce umocní krásný dojem.

Podrobné informace najdete ve fotogalerii konkrétních barev.

Bílá, přírodní a zelená svatba

 • bílá -typická svatební barva, přírodní – moderní barva
 • vhodná pro všechny věkové kategorie
 • ideální pro všechny roční období

Žlutá, oranžová a barevná svatba

 • veselá, optimistická, radostná barva
 • vhodná pro mladší nevěsty
 • ideální pro jarní a letní svatby

Červená a bordó svatba

 • energická, temperamentní barva lásky
 • vhodná pro střední a starší věkovou kategorii
 • ideální pro podzimní a zimní svatby

Modrá a tyrkysová svatba

 • osvěžující a důstojná barva
 • vhodná pro všechny věkové kategorie (podle sytosti)
 • ideální pro jarní, letní a zimní svatby

Fialová a levandulová svatba

 • nostalgická až dramatická barva (podle sytosti)
 • vhodná pro všechny věkové kategorie
 • ideální pro jarní, letní a zimní svatby

Růžová a pink svatba

 • něžná, romantická, éterická barva
 • vhodná pro mladší nevěsty
 • ideální pro jarní svatby, nebo ve studených odstínech pro svatby zimní

Svatby podle ročního období

Každé roční období má svou barevnou škálu, materiály a struktury, které jsou pro něj typické. Pokud nám ladí barvy svatby s ročním obdobím, vytvoříme tím ty nejhezčí kombinace.

Ve fotogalerii najdete inspiraci na svatby podle ročního období i podrobnější popis materiálů, květin, barev a doplňků.

Jarní svatba

 • BARVY: pastelové a jemné barvy, broskvová, růžová, vanilková…
 • KVĚTINY: tulipány, frézie, narcisy, pryskyřníky,kosatce, kaliny…
 • DOPLŇKY: vrbové větvičky, bříza, zelené listy…

Letní svatba

 • BARVY: pestré a veselé barvy, žlutá, modrá, tyrkysová…
 • KVĚTINY: všechny zahradní druhy, cínie, lilie, pivoňky, hortenzie…
 • DOPLŇKY: obilí, klasy, sláma, traviny...

Podzimní svatba

 • Barvy: tlumené, přírodní, odstíny hnědé, bordó, zelené, oranžové
 • Květiny: jiřiny, růže, máčka, hortenzie,chryzantémy…
 • Doplňky: kůra, dřevo, lískové oříšky, bobule…

Zimní svatba

 • Barvy: studené, zejména bílá
 • Květiny: eustoma, čemeřice, brúnie…
 • Doplňky: bělené větvičky…

Ceník a cenové balíčky

Připravili jsme pro Vás kompletní ceník, včetně zvýhodněných cenových balíčků a dárků. Ceník slouží pro lepší orientaci, kalkulaci Vaší svatby vytvoříme společně v rámci konzultace a ceny přizpůsobíme Vašim  požadavkům.